numer do Świętego Mikołaja

Blog

numer do Świętego Mikołaja

Numer do świętego Mikołaja

Zastanawiasz się, czy istnieje numer do Świętego Mikołaja, który pozwoliłby na telefoniczny kontakt z uroczym dziadkiem? Uchylamy rąbka tajemnicy! Przekonaj się sam,  czy można zamienić kilka słów ze swoim ulubieńcem i zdradzić mu swoje najskrytsze marzenia.

Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

Święty Mikołaj, którego znamy, mieszka w bardzo ciekawym miejscu. Stacjonuje on w Laponii, a dokładniej w wiosce Rovaniemi. Jest to miejsce położone 8 km od Finlandii. Klimat w miejscu zamieszkania Świętego jest mroźny, pełen śniegu i lodu… czyli jest dokładnie taki, jak opisuje się go w książkach, reklamach czy filmach. Rovaniemi inaczej nazywane jest wioską Mikołaja, ponieważ to tam Święty pracuje, spaceruje, odpoczywa i wiedzie swoje życie u boku Pani Mikołajowej.

 

numer do Świętego Mikołaja

Oprócz niego w Rovaniemi stacjonują Elfy, czyli najważniejsi pracownicy tworzący zabawki i renifery, dzięki którym, według legendy, Mikołaj może się przemieszczać po całym świecie, w ciągu jednej nocy. W rzeczywistości Rovaniemi to miejscowość turystyczna, w której odwiedzający z całego świata mogą, jak nigdzie indziej, poczuć magię świąt. Jest tam m.in. poczta Świętego Mikołaja, jego biuro (gdzie rzeczywiście bywa i rozmawia z turystami), a także różnego rodzaju restauracje, sklepy i jarmarki. Wszystko stworzone zgodnie z duchem Bożego Narodzenia. Na terenie wioski znajduje się także Santa Park, czyli park rozrywki.

Dokładny adres Mikołaja to:

Santa Claus, 

Arctic Circle, 96930 Rovaniemi, 

Finlandia

Numer do Świętego Mikołaja – czy istnieje?

Tak samo jak ewoluował wizerunek Mikołaja, tak samo ewoluowały możliwości kontaktu z nim. Coraz więcej pociech zaczęło zastanawiać się nad tym, czy istnieje numer do Świętego Mikołaja, który pozwoliłby im znacznie sprawniej skontaktować się ze swoim ulubieńcem.

Numer do Świętego Mikołaja od Google

Wiele firm skorzystało z tego pomysłu i stworzyło usługę telefonu do Świętego Mikołaja. Jedną z nich była firma Google, która przygotowała serwis umożliwiający realny kontakt z Mikołajem. To najpopularniejsza usługa tego typu. Internetowy gigant stworzył stronę dla mieszkańców USA i Kanady, dzięki której Święty oddzwania z życzeniami do dzieci i dorosłych.

Numer do Świętego Mikołaja w Play i AppStore

Istnieją także aplikacje dostępne w Sklepie Play oraz w AppStore, które pozwalają na skorzystanie z numeru do Świętego Mikołaja. Cała zabawa polega na tym, że wprowadzając odpowiednie parametry, aplikacja wykonuje połączenie, które maluch odbiera. Większość z tego typu programów umożliwia wybór jednej z dwóch opcji: telefon do grzecznego dziecka lub telefon do dziecka, którego zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie się na jedną z nich, determinuje komunikat przekazywany przez Świętego. 

Prawdziwy numer do Świętego Mikołaja

Wszystkie opcje, o których wspomnieliśmy powyżej, są ciekawe, jednak stanowią tylko namiastkę telefonu do Mikołaja. Wbrew przekonaniu wielu osób, naprawdę istnieje opcja porozmawiania ze Świętym!

Prawdziwy numer do Świętego Mikołaja to

(951) 262-3062

Jest to oficjalna infolinia sponsorowana przez FreeConferenceCall.com. Uruchomiona została w 2019 roku i jest jednym ze sposobów na promowanie usług firmy. Warto wspomnieć, że zwykle trudno jest znaleźć otwartą linię, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia. Trzeba przyznać, że numer do Świętego Mikołaja wybierany jest naprawdę często!

numer do Świętego Mikołaja

Zazwyczaj po wykonaniu połączenia następuje więc przekierowanie do poczty głosowej. Mikołaj wita się z dzwoniącym swoim radosnym okrzykiem „ho, ho, ho!”. Oprócz tego usłyszeć można życzenia wesołych świąt, a także wyjaśnienia, dlaczego telefon nie jest odbierany. Mikołaj tłumaczy, że jest zajęty robieniem zabawek, ale nie zostawia dzwoniących do niego dzieci bez tego, po co przyszły. Wybranie numeru do Świętego Mikołaja, umożliwia zostawienie wiadomości po sygnale. Święty prosi, aby maluch opisał swoją listę życzeń i kilka ciepłych słów. ​

Listy do Świętego Mikołaja – tradycyjna forma kontaktu

Najbardziej tradycyjną opcją kontaktu z Mikołajem jest wysłanie listu na powyższy adres. Maluchy z całego świata wypisują swoje najskrytsze życzenia, przygotowują piękne rysunki i pieczołowicie pakują listy, które później przy pomocy rodziców wysyłają do Świętego. Pisanie listów do Mikołaja jest wielopokoleniową tradycją, którą znają nasi dziadkowie, rodzice, a teraz dzieci.

Skąd wziął się ten przyjemny zwyczaj? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast kto go spopularyzował. W 1913 roku charyzmatyczny broker celny John Duval Gluck, Jr założył w Nowym Jorku Santa Claus Association. To grupa odpowiedzialna za odpowiadanie na pocztę przesyłaną do Świętego Mikołaja. Zanim powstało stowarzyszenie, dzieci wysyłały listy bez konkretnego adresu (wpisywały tylko adresata) lub zostawiały je po prostu w swoich pokojach, wierząc, że Mikołaj znajdzie sposób, by je zdobyć. Od kiedy Gluck zaczął swoją działalność, pisanie listów i zanoszenie ich na pocztę stało się jeszcze istotniejsze, gdyż maluchy mogły dostać odpowiedź, a to stało się ogromną motywacją. Przez 15 lat stowarzyszenie otrzymywało mnóstwo prezentów i darowizn od zachwyconych nowojorczyków, a sam Gluck stał się gwiazdą, ponieważ okrzyknięto go prawdziwym pomocnikiem Mikołaja. 

Podróż do Rovaniemi, czyli osobiste przekazanie listy życzeń

Inną opcją opowiedzenia Świętemu Mikołajowi o swoich wymarzonych prezentach jest bezpośredni kontakt. To jednak bardzo wymagające przedsięwzięcie, na które niewiele rodziców może sobie pozwolić. Tylko garstka maluchów z całego świata ma możliwość osobistego pojawienia się w Rovaniemi i porozmawiania ze stacjonującym tam Mikołajem, dlatego jest to zdecydowanie najrzadziej wybierana propozycja. 

Dlaczego Święty Mikołaj ma czerwony kostium?

Święty Mikołaj wywodził się z Turcji i był biskupem, a tradycja rozdawania prezentów wzięła się z jego empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Jesteś zaskoczony? Nic dziwnego. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, kim był Święty Mikołaj, ponieważ kojarzy tę postać tak, jak przedstawiana jest ona komercyjnie. Najczęściej Mikołaja opisuje się jako uroczego dziadka w czerwonym kostiumie, z wielką czapką na głowie i ogromnym workiem wypełnionym prezentami. To on przynosi podarunki dla grzecznych dzieci, a tym, których zachowanie pozostawiało w ostatnim roku wiele do życzenia, daje rózgi. To, jak wyobrażamy sobie Świętego dzisiaj, zawdzięczamy amerykańskiemu koncernowi Coca-Cola. W 1930 roku artysta Fred Mizen stworzył reklamę, która utrwaliła w pamięci ludzi wizerunek znany nam do dziś, chociaż nie była to jeszcze jego ostateczna wersja. Za ostateczny wizerunek rubasznego staruszka odpowiedzialny jest Haddon Sundblom, pracujący dla Coca-Coli nieco później.

 

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on